Nasze publikacje

 

Newsletter

Sonda

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek, 20 Marca 2018

PN WT ŚR CZ PT SO NI
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktualności

II Kongres Liderów Zmian już w kwietniu!

30-03-2017

Warunki funkcjonowania dzisiejszych organizacji, dynamiczne zmiany w otoczeniu, ekonomia oparta na informacji i usługach oraz intelektualizacja pracy, wymuszają inne niż dotychczas podejście do pracowników i przewodzenia nim. Najważniejszą zmianą naszych czasów o charakterze rewolucyjnym jest odejście gospodarki opartej na mięśniach do gospodarki opartej na umyśle.

Kiedy gramy w warcaby, łatwo zauważymy, że ruchy pionków są takie same, łatwe do przewidzenia. Szachy rządzą się swoimi prawami, każda figura ma własne zasady poruszania, sukces w szachach warunkuje poznanie wszystkich ruchów figur i odpowiednie zastosowanie ich w strategii. Zwykli menedżerowie toczą boje w warcaby, znamienici Liderzy odkrywają w każdym pracowniku jego potencjał i możliwości. W taki oto sposób budują efektywną organizację.

Przywództwo w organizacji kojarzy się z zdolnością do odnoszenia sukcesu poprzez umiejętne kształtowanie zespołu i wpływanie na aktywność jego członków w realizacji założonych celów. Jego podstawą jest autorytet przywódcy i akceptacja jego władzy, dzięki którym może on skutecznie wyznaczać kierunek działania oraz mobilizować innych do podejmowania nowych wyzwań i odnoszenia zwycięstw.

                                                                                               

Przywódcy tworzą siłę organizacji poprzez wykorzystanie potencjału tkwiącego w ich współpracownikach. Łatwo zauważyć, że pod tym względem organizacje są mocno zróżnicowane. Na różnych polach aktywności społecznej mamy liderów i outsiderów, zwycięzców i przegranych. Jeżeli jest tak w tych samych warunkach zewnętrznych, to gdzie są przyczyny tego zróżnicowania?

Dlaczego nie jesteśmy jednakowo skuteczni? Czego możemy nauczyć się od najlepszych?
To są pytania, na które będziemy poszukiwać odpowiedzi na DRUGIM KONGRESIE LIDERÓW ZMIAN. Do udziału w nim zaprosiliśmy profesjonalistów, którzy poprzez swoje wystąpienia oraz w toku eksperckiej dyskusji podzielą się z uczestnikami Kongresu swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie przywództwa, odpowiedzą na pytania, udzielą porad, ale przede wszystkim zainspirują do autorefleksji i definiowania koniecznych zmian we własnym zakresie. Ważnym dodatkowym atutem Kongresu jest też możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń między uczestniczącymi w nim przedstawicielami różnych środowisk.

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA ZNAJDUJE SIĘ NA SRONIE : www.kongresliderowzmian.pl